Натуральний камінь в більшості випадків успішно замінює будь-які сучасні оздоблювальні матеріали на зразок пластика або металевих сплавів. Він не тільки красивий, але і функціональний. Прикладом може служити застосування граніту та інших надміцних магматичних порід в приміщеннях з високо агресивними середовищами. В першу чергу, це приміщення з підвищеною вологістю, а саме: ванна кімната, санвузол, лазня, басейн.. Руйнівна дія води і водяної пари з часом викличе корозію будь-якого металу, але не граніту.

До виробів з каменю слід ставитися дбайливо. Але те ж саме ми можемо сказати і про будь-які речі.
Найчастіше догляд за каменем починається відразу після його укладання. Наприклад, на плитці з натурального каменю можуть залишитися сліди від цементу, яким її кріпили до стіни або підлоги. Потрібно придбати спеціальний засіб, який допоможе видалити цемент. Такі засоби стануть в нагоді і в подальшому при видаленні різних відкладень (цвілі, вапняних утворень) з каменю. Для видалення плям від масла, жиру, фарби, іржі також існують універсальні очищувачі каменю.
Нюанс при догляді за підлогою з натурального каменю – перш, ніж мити підлогу, його обов’язково потрібно ретельно підмести, інакше з часом з’являться дрібні подряпини, підлога стане темною. Краще використовувати для миття м’які ганчірки, а також спеціальні миючі засоби для натурального каменю. Це можна сказати і про догляд за стільницями, підвіконнями, статуями, альтанками з натурального каменю – краще використовувати спеціальні засоби.
Періодично вироби з натурального каменю треба полірувати. Для цього необхідно придбати спеціальні засоби догляду від якісних виробників. Великий асортимент подібних засобів представляє італійська фірма «Bellinzoni». І проблем не буде. А гранітна стільниця на кухні, або невелика мармурова статуетка будуть радувати вашу сім’ю кожен день довгі-довгі роки.