Класи радіоактивності будівельних матеріалів
Класифікація будівельних матеріалів (а також природного каменю) за сумарною питомою активністю природних радіонуклідів.

I клас, матеріали з вмістом радіоактивності не більше <370 Бк / кг.

Такі матеріали можуть застосовуватися у всіх видах будівництва без обмежень (будівництво житлових і громадських будівель).

II клас, не більше <740 Бк / кг.

Матеріали, що відносяться до даного класу можуть застосовуватися для будівництва промислових споруд і для дорожнього будівництва.

III клас, не більше <1350 Бк / кг.

Будівельні матеріали відносяться до 3 класу можуть бути використані в межах населених пунктів: для будівництва підземних споруд чи комунікацій, покритих шаром грунту товщиною не менше 0,5 м, час перебування людей в яких становить не більше 50% робочого дня; поза межами населених пунктів: для будівництва доріг; для будівництва гребель; для будівництва інших об’єктів, час перебування людей в яких становить не більше 50% робочого дня.

IV клас, не більше <3700Бк / кг.

Матеріали, що відносяться до даного класу можуть використовуватися для внутрішньої і зовнішньої обробки об’єктів громадського призначення (за винятком дитячих установ), а також для зовнішньої обробки цокольних частин житлових будинків, на підставі окремих документів Міністерства охорони здоров’я України.

Більш ніж 200 родовищ природного облицювального і декоративного каменю, які є в Україні, практично всі відносяться до 1 класу природної радіації будматеріалів, тобто можуть бути використані для всіх видів будівництва без обмежень. Однак є родовища граніту в Україні, що відносяться до 2 класу радіоактивності, а отже застосування даного граніту обмежена в будівництві (використовуються для зовнішнього облицювання і обробки, дорожнього і промислового будівництва).

Граніт перевіряється на відповідність радіаційним стандартам на стадії видобутку в кар’єрі. Далі в лабораторіях на підприємствах з переробки каменю матеріал знову досліджується на предмет радіоактивності. У виробника природного каменю повинен бути радіаційний сертифікат на продукцію, що випускається. Перед покупкою каменю ви завжди можете попросити ознайомитися з даним сертифікатом.