З давніх-давен, граніт використовується в будівництві і архітектурі. Створені в далекому минулому архітектурні композиції сьогодні входять в історичну колекцію шедеврів світового мистецтва. Символом довговічності і міцності камінь зробили фізичні властивості породи. Гранітні будівлі, великі і малі архітектурні форми не втрачають декоративності багато століть.

Переваги граніту

Візитною карткою каменю є його стійкість до механічних пошкоджень. Щоб стерти гранітну плиту на 0,1 мм, по ній повинні протягом року ходити не менше мільйона чоловік.

Ще однією перевагою граніту є його особлива декоративність та текстура. Візерунки граніту роблять будь-який виріб самодостатнім. У додатковому декорі воно не потребує.

Що стосується застосування природного каменю, він універсальний. Граніт ефектний і в вигляді природних брил, валунів, і у вигляді різьблених виробів з відполірованою до блиску поверхнею. Плюс каменю в тому, що він не вимагає особливого догляду, додаткової обробки водовідштовхувальними засобами, як, наприклад, мармур.

Недоліки граніту

Є у гранітної породи і недоліки. Одним з головних вважається висока вартість матеріалу. Але його гідності компенсують це з лишком.